ARKADA BUSINNESS PARK


Firma For2 Sp. z o.o. powierzyła nam funkcję inwestora zastępczego dla zadania pn." Budowa budynku biurowego z usługami w parterze oraz dwukondygnacyjnym garażem w podziemiu w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 2 wraz z wybudowaniem infrastruktury towrzyszącej". Firma For2 to spółka należąca do Grupy Holdingowej Arkada Invest, która działa na rynku mieszkaniowym oraz na rynku powierzchni biurowych od niemal 20 lat. Z pełnym sukcesem realizuje inwestycje mieszkaniowe jak również budynki biurowe. 

Projekt kompleksu biurowego docelowo składa się z dwóch 10-kondygnacyjnych budynków biurowych klasy A. Pierwszy etap kompleksu Arkada Business Park obejmował budowę budynku, który zaprojektowano o ponadczasowej architekturze.

Projekt kompleksu biurowego docelowo składać się będzie z dwóch 10-kondygnacyjnych budynków biurowych klasy A. Pierwszy etap kompleksu Arkada Business Park obejmował budowę budynku, który zaprojektowano o ponadczasowej architekturze. Elewacja zewnętrzna w dużej mierze została przeszklona – 4.000 m2 fasad szklanych na całej wysokości biurowca. W 10-cio kondygnacyjnym biurowcu zastosowano nowoczesne technologie oraz pro-ekologiczne rozwiązania, dzięki czemu budynek uzyskał certyfikat BREEM z oceną Very Good oraz spełnia wytyczne biurowca klasy A.

Obiekt charakteryzuje się licznymi tzw. zielonymi rozwiązaniami, wśród nich m.in.:
  • wentylacja mechaniczno-wywiewna z odzyskiem ciepła oraz nawilżaniem pomieszczeń biurowych
  • wodooszczędne sanitariaty wyposażone w instalację zaworów elektromagnetycznych doprowadzających wodę i zapewniających odcięcie wody w razie przecieku
  • system kropelkowego nawadniania zieleni na zewnątrz budynku
  • dźwigi do pionowego transportu w budynku z obniżonym zużyciem energii, posiadające m.in. system odzysku energii, system stand by oraz oświetlenie LED
  • podział budynku na strefy termiczne i oświetleniowe poprawiający efektywność energooszczędności
  • energooszczędne oświetlenie na zewnątrz budynku,
  • nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS pozwalający na efektywne sterowanie instalacjami znajdującymi się w obiekcie. Pozwoli to na minimalizację kosztów eksploatacji budynku, przy jednoczesnym zwiększeniu jego funkcjonalności,bezpieczeństwa oraz zapewnieniu optymalnego komfortu jego użytkownikom.
  • maksymalnie ograniczone stężenie lotnych związków organicznych w użytych materiałach budowlanych i wykończeniowych. Lotne związki organiczne są w dużej mierze przyczyną alergii i innych schorzeń osób stałe na nie narażonych
  • stopień przetworzenia odpadów pochodzących z budowy na poziomie min. 60%
  • perełkowiec japoński, drzewo będące pomnikiem przyrody wyeksponowane przy strefie głównego wejścia do budynku.

Każdą kondygnację zaprojektowano jako przestrzeń typu open-space, co umożliwiło przyszłym najemcom dowolną aranżację wnętrz.Ponadto obiekt posiada dwie kondygnacje podziemne na których znajduje się parking o powierzchni 3,6 tys. m2 wraz z miejscami postojowymi dla rowerzystów. Każda kondygnacja garażowa jest połączona z pozostałymi piętrami budynku komunikacją pionową. Budynek obsługują 4 windy.


 


 

Inwestor:FOR2 Sp. z o.o.

Lokalizacja: Bydgoszcz, ul. Fordońska 2

Zakres prac: Inwestor Zastępczy

Termin realizacji: wrzesień 2016 - maj  2018

Parametry techniczne obiektu:

Powierzchnia użytkowa: 8 915,52m2

Powierzchnia całkowita: 14 604,53m2

Kubatura budynku 67 692m3

Wysokość budynku: 45m


 

 INVEST - PLUS

Biuro Inwestycyjne Budownictwa Sp. z o. o.
ul. Chodkiewicza 14/2
85-064 Bydgoszcz

KRS: 0000043234, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 554-22-05-149
REGON: 09232730
Kapitał zakładowy: 50 000,00 PLN