ROZBUDOWA ZAKŁADU FIRMY BISTA STANDARD


 

Ruszyła zaplanowana już przy zakończeniu poprzedniego obiektu rozbudowa zakładu Bista Standard. Obecna inwestycja wiąże się z pracami budowlanymi polegającymi na przedłużeniu istniejącej hali produkcyjno – magazynowej, dobudowie hali wysokiego składowania, a także zaplecza produkcji oraz rozbudowie infrastruktury towarzyszącej. Część pełniąca funkcje administracyjne, socjalne oraz techniczne nie ulegnie zmianie. Prace rozpoczęły się w kwietniu br., a planowany termin oddania obiektu do użytkowania przypada na październik 2016 r. 

Prace na budowie "idą" w tempie ekspresowym. Hala w całej swej okazałośći "wyłoniła" się już ponad towarzyszącą zabudowę. Na obecnym etapie trwają prace związane z montażem konstrukcji stalowej ścian i dachu oraz obudową dachu, a także prace w zakresie wentylacji, kliamtyzacji oraz instalacji elektrycznych i sanitarnych. W sierpniu rozpoczną się roboty posadzkarskie.

Inwestor: BISTA STANDARD Sp. z o.o.

Lokalizacja: ul. Smoleńska 29, Bydgoszcz

Zakres prac:  Kompleksowy nadzór inwestorski 

Termin realizacji: kwiecien 2016 - października 2016

 

Parametry techniczne obiektu:

Powierzchnia użytkowa:

  • hali produkcyjno - magazynowej: 2 917,37 m2
  • hali wysokiego składowania: 3 939,55 m2
  • przybudówki zaplecza produkcji: 545,00 m2
Powierzchnia zabudowy: 7 497,32 m2
Kubatura: 95 412,00 m3

Ilość kondygnacji: 1

W dniu 10 czerwca Inwestor w obecności zaproszonych znamienitych gości w tym Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, przedsatwicieli Generalnego Wykonawcy - Firmy Bin Biuro Inżynierskie, Projektantów z Pracowni Projektowej Cross oraz przedstawicieli  Nadzoru Inwestoskiego prowadzonego przez naszą firmę (osobiście przez Pana Waldemara Bejenka) oraz pracowników i współpracowników Firmy, dokonał uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu. 

Podczas przemówienia Pan Prezydent w bardzo pochlebnych słowach wypowiadał się o sposobie zarządzania Firmą Bista Standard, a tym samym o jej dynamicznym rozwoju.

Na tę wyjątkową uroczystość oprócz zaproszonych gości przybyli także przedstawiciele mediów - Ekspresu Bydgoskiego. Następnego dnia w prasie ukazał się artykuł, który zamieszczamy poniżej.

Również Oficjalny Serwis Bydgoszczy poświęcił uwagę uroczystosci wmurowania kamienia węgielnego z okazji rozbudowy istniejącego zakładu produkcyjnego Firmy, zamieszczajac na łamach portalu fotorelację z tego wydarzenia.

 

 

 INVEST - PLUS

Biuro Inwestycyjne Budownictwa Sp. z o. o.
ul. Chodkiewicza 14/2
85-064 Bydgoszcz

KRS: 0000043234, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 554-22-05-149
REGON: 09232730
Kapitał zakładowy: 50 000,00 PLN